Kurumsal

 

Hakkımızda

1955 yıllarında ticari hayatına başlayan Abdulkadir Özcan, 1970 yılında Abdulkadir Özcan AŞ.’yi kurmuştur. Lastiğin hurdasını satarak işe başlayan Abdulkadir Özcan lastiğin yeterli olmadığı o dönemlerde yapılan basit işlemlerle diş açılarak ve kaplatılarak lastiğin yeniden satışını sağlayan firmalara lastik tedarik etmiştir.

Abdulkadir Özcan Türkiye’de jant satışını da başarılı bir işletmecilik anlayışıyla geliştirmiş, Türkiye’de birinci kalite üretim yapan CMS, DJ, KORMETAL, CARRE gibi firmalarla birlikte ithal jant gurubunda POWCAN, SLK, MEGATİM, MEGATORK markalarının binek, otobüs, kamyon, tubeless jantlarının da toptan ve perakende satışını gerçekleştirmektedir.

2013 yılında Abdülkadir Özcan A.Ş., AKO Jant fabrikasını kurmuştur. 23.500 m² kapalı, toplam 120.000 m² alan üzerinde kurulu fabrika sahasında sıvama tekniği ile Hafif Ticari araçlar, Otobüs Kamyon grubundaki araçlar ve Zirai araçlar için jant üretimi yapılmaktadır. AKO Jant dünya pazarında ticari, zirai, endüstriyel araç üreticileri ve liman ekipmanları üreticilerinin tercihleri arasındadır.

Türkiye’nin 9 bölgesinde bulunan şube ve dağıtım depoları, 50’ye yakın home ofis, 200’ü aşkın satış personeli ile hizmet vermektedir. AKO AŞ. kendi filosuyla ülkemizin en uzak noktalarına kadar ulaşabilen güçlü lojistik ağı sayesinde satış ve pazarlamasını başarılı bir şekilde sürdürmektedir.

Abdulkadir Özcan A.Ş kurulduğu günden bu yana sürekli gelişimi ilke edinmiş; 2000’e yakın profesyonel uzman kadrosuyla sektör deneyimleri, bilgi birikimini yeni teknolojiler ve yatırımlarla birleştirerek hızla büyümeye devam etmektedir.

Misyon

“Uluslararası standartlarda ürettiğimiz ürünleri, dünya pazarına sunarak, müşteri beklentilerini tümüyle karşılamak.”

Vizyon

“Ticari ve Zirai araç jantlarında Türkiye’nin bir numaralı üreticisi olmak ve Zirai  araç üretimi yapan bütün firmaların jant ihtiyacını karşılamak, Lastik tekerlekli askeri araç jantlarında ülkenin en önemli üreticisi olmak…”

Kalite Politikamız

1-) Müşteri beklentilerini zamanında ve eksiksiz olarak karşılayarak müşteri memnuniyetini arttırmak.
2-) Kalite Yönetim Sistemini sürekli iyileştirmek ve geliştirmek.
3-) Eğitim faaliyetleri ile çalışanlarımızın sürekli gelişimini sağlamak.
4-) İnsana ve çevreye duyarlı olmak.
5-) Sürekli iyileştirme çalışmaları ile verimliliğimizi ve kalitemizi artırmak.
6-) Ekip ruhu ve ekip çalışması anlayışını benimseyerek, şirket kültürü haline getirmek ve çalışan memnuniyetimizi arttırmak.
7-) Risk odaklı yaklaşım ile yerinde kalite anlayışını benimseyerek sorunları oluşmadan kaynağında önlemek.
8-) Üretimi yapılan ürünlerin mevcut geniş satış ağını kullanarak, yeni satış stratejileri geliştirmek ve satış ağını genişletmek.
9-)Oluşturduğu yapısı ile bölümler , süreçler ve kişiler arasındaki ilişkiyi belirlemek,

İK Politikamız

AKO büyük bir ailedir. Bu büyük aile, Dünya'daki teknolojik, sosyal, yönetsel değişim ve gelişmeleri yakından takip eden, geniş bir vizyona sahip, paylaşılan ve yaşatılan olumlu ortak değerleri olan, üyelerden oluşmaktadır.

AKO geleceğini kendisinde çizmeyi düşünenler için, birbirinden farklı pek çok uzmanlık alanı ile zengin bir kurum yapısına ve insan kaynağına sahiptir. Zincirin halkalarını oluşturan faaliyet alanlarımızın tümü, birbiri ile entegre ve koordinasyon içinde çalışmaktadır.

Kuruluşa bağlılık ve etkin takım çalışması, çalışanlarımız arasında en baskın ortak değerlerdir.

TÇalışanlarımızın kişisel hedefleri ve paylaştıkları değerlerin, her zaman Ortaklığımız'ın hedefleri ve kültürü ile uyum içinde olmasına özen gösterilmektedir.

Yürütülen tüm faaliyetler, sürekli eğitim programlarıyla desteklenmektedir. Böylelikle, belirlenen bireysel gelişim ihtiyaçları karşılanmakta ve kurumsal gelişimin sürekliliği sağlanmaktadır.